Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Ülevaateraamat ”Kose vald – 20”

Projekti number
430011374005  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärk:

Jäädvustada Kose valla olulisemad sündmused. See on ka heaks materjaliks oma kodukoha tundma õppimisel.

Raamat-almanahh jäädvustab Kose valla kujunemisloo alates 1992 aastast, mil vald moodustati. Ajaloos on Koset kroonikates esmakordselt mainitud aastal 1241. Aegade jooksul on Kose olnud kihelkond, külanõukogu ja rajooni keskuseks. 1992 aastal moodustati tolleaegse külanõukogu territooriumile 6000 elanikuga Kose vald. Kose on olnud väärika ajalooga paik,tänaseks on Kose kujunenud piirkonna arengu keskuseks. Kose ja tema erinevate piirkondade kohta on ka varem ilmunud raamatukesi, mis enamjaolt on haaranud ajaloolisi paiku ja sündmusi( Hardo ja Helve Voll Kose, Kose-Uuemõisa, Ravila - 2002), samuti ka looduslikult kauneid ja omanäolisi kohti A.Talioja Tuhala radadel 2009). 2002 aastal, Kose valla 10. juubeliks on valminud videofilm.

Raamat jäädvustab inimeste elu ja tegevuse viimasel kahekümnel aastal. Selline raamat tõstab inimeste enesetunnet ja tugevdab kodupaiga identiteeti.

 

 
Märksõnad
 
Tegevused

LEADER toetusega elluviidavad tegevused:

150lk kõvakaanelise raamatu koostamine ja trükkimine (1000 tk)

 
Tulemused

Valminud on raamat, kus on jäädvustatud Kose kujunemise lugu ja ülevaade viimastel aastatel toimunust.

Raamatut koostavasse töörühma olid kaasatud erinevate valdkondade inimesed.

Raamatus leiavad kajastust positiivsed muutused Kose vallas. Raamat-almanahh annab võimaluse jäädvustada lähiajaloo olulisemad sündmused, on heaks materjaliks oma kodukoha tundma õppimisel. Raamat sisaldab tekste ja fotosid, millest saab teada üldiselt Kose vallast, sümboolikast, traditsioonidest,loodusest, ajaloost aga ka inimeste tegevusest, majanduse ja kultuurielu arengust. Raamatu koostamises osalemise kaudu on tõusnud osalejate eneseteadvus, eneseväärikus, omaalgatus ja ühtekuuluvus.
Raamat täidab ka Kose valla esinduskingituse rolli nii väärikate vallakodanike austamisel kui ka külalistele kinkimiseks.


 

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
14.10.2011  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
13.10.2013  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 9870.00  
Määratud toetus
€ 5113.00