Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Ida-Harju Tehnikaspordipäev

Projekti number
430012374950  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärgid:

- Loodud on võimalus igas vanuses hobi- motosportlastele organiseeritud treeningsõiduks, mis kulmineerub traditsiooniliseks sündmuseks (Ida- Harju Lahtised Meistrivõistlused) Kose- Risti motokrossirajal Kose vallas.
- Leitud on noori talente, keda suunata tippsporti (soolo kui korvispordis).
- Tõstetud on nii laste kui vanemate teadlikkust ja ettekujutust motospordis nii teoorias kui praktikas, anda infot sõitmise kohta ja kuidas alustada.
- Suurenenud on kompetentsete rajakohtunike hulk
- Kohaliku mototeemalise kultuuripärandi kogumine ja säilitamine praegustele ja tulevastele põlvedele- koostatakse tehnikanäitus eri ajastute võistlusmasinatest. Korraldatud on infotund vanade tegijate saavutustest, mille läbi antakse eeskuju ja motivatsiooni algajatele.
(lastehommik- töötuba, mototehnikanäitus, treening-võistlus). Tutvustatud ja jäädvustatud on Ida- Harju piirkonnas korraldatud tehnikaspordipäeva.
 

 
Märksõnad
 
Tegevused

1) TÖÖTUBA LASTELE: Töötoad toimivad eelregistreerimise alusel läbi kodulehe www.korvikunnid.ee. Alaealistel praktilises tunnis osavõtt lubatud ainult koos lapsevanemaga. Teoreetiline osa viiakse läbi 3x6 välitelgis, kus saab vaadata pilte ja videoid laste ja proffide krossisõidust. Avatakse joonistamisnurk. Kohapeal on 2004 a. Maailmameistrivõistlustel kolmanda koha saavutanud endine külgvankrite ekipaaž Are Kaurit- Jürgen Jakk ning aastaid MM- esikuuikus rinda pistnud Aivar Korjus, MM- sõitja Andrus Vaks. Eesti ja maailma paremik motospordis annab edasi huvitavaid fakte noortele oma võidusõidukarjääri algusaastastest, selleaegsetest võimalustest, tahtejõust ning treenimisest. Kohale tulevad nad vabatahtlikkuse printsiibil sooviga panustada mootorrattasporti, eriti just laste ja noorte seas.
Praktiline trenn tsikliga kestab 15 min lapse kohta. Mõlemal masinal on oma instruktor, kes lapsega sõidu ajal individuaalselt tegeleb. Kahe tunni jooksul saavad sõita ATV ning tsikliga 16 last. Kohale võivad tulla ka algajad krossisõitjad oma tehnika (50cc ja 65cc) mootorratastega ja nõuetekohase varustusega ning treenida juhendaja käe all laste rajal. Krossivarustus tõmmatakse oma riiete peale. Riietevahetuseks on eraldatud nurgake töötoa telgi all. Instruktorid, välitelk 3x6m lastehommiku teooriatunni läbiviimiseks ning kaks laste mootorratast (kahe tunni vältel saab sõita 16 last) koos erivarustusega renditakse. 

Potentsiaalsetele tulevastele võidusõitjatele tehakse juba personaalne ettepanek liituda Kose Auto Motoklubi või mõne teise Harjumaal tegutseva motoklubiga ning lepitakse kokku edasised tegevused.
Peale motohommikut toimub päeva ametlik avamine ja tutvustus.

2) RAJAKOHTUNIKE OHUTUSALANE KOOLITUS: Töötuba toimub eelregistreerimise alusel läbi kodulehe www.korvikunnid.ee. A- kategooria kohtunik Sulev Murumaa MTÜ Kose AMK-st teostab tulevastele rajakohtunikele tasemekoolituse noortele 16-25a, mille tulemusena on kasvanud peale järeltulev põlvkond kompetentseid rajakohtunikke, keda kaasata tulevikus võistluste korraldamisel.

3) KORVIMEESTE KONKURSS: Tegelevad Eesti ja maailma endine eliittiim Kaurit- Jakk. Päevakavas võimaldatakse jooksvalt huvilistele vanuses 16-22a proovida instruktori juhendamisel külgvankriga mootorrattal korvimehe tööd, eesmärgiga õpetada ja suunata võimalikke talente hiljem tippsporti.

4) MOTOTEHNIKA NÄITUS: Näitusel osalevad endised ja praegused mootorisportlased oma tehnikaga. Kohapeal infotund saavutustest, tehnika tutvustus.

5) IDA- HARJU LAHTISED MEISTRIVÕISTLUSED- Peetakse hobisõitjatele kolmes masinaklassis. Sõitjad ei oma tegevsportlase litsentsi. Kõik sõitjad on sõlminud vastava elukindlustuse ning omavad nõuetekohast turvavarustust. Masinad läbivad tehnilise kontrolli. Võistlusel osaleb meditsiinilise julgestuse meeskond. Erinevate masinaklasside treeningute tulemused mõõdetakse elektroonilise ajavõtusüsteemi abil. Võidusõiduraja valmistab tehniliselt ette Kose AMK MTÜ, kes vastutab võistluse korraldusliku poole eest. Korraldaja ühingu meeskonnaliige Jürgen Jakk on võistluste direktor ning koordineerib võistluste korraldust. Kogu päeva juhib ja kommenteerib päevajuht ja helitehnik. Kohapeal helitehnika.

6) Tehnikaspordipäeva reklaam ja teavitamine:
Esimene teavitamine planeeritakse alates aprillist- maist (enne kooliaasta lõppu) kõikide Ida- Harju valdade haridusasutuste kaudu (koolides- lasteaedades infoleht, e- kiri, plakat), valdade internetilehtede kaudu (tasuta või ühingu eelarvest). Kohapeal toetajate logodega bänner (ühingu eelarvest).
Juulis ja augustis teade vallalehtedes, teated võimalusest osaleda Ida- Harju piirkonnas tegutsevatele motoklubidele, infot jagatakse suusõnalise reklaami abil, sotsiaalmeedias (Facebook, Youtube, erialased foorumid), samuti palutakse info edastada Ida- Harju Koostöökoja liimetele e- kirja kaudu.
Alates 15.augustist avaldatakse printreklaam Ida- Harju piirkonna valdades, kokku 50 sündmust reklaamivat - plakatit A3 formaadis. Täpsem info registreerimise ja päevaplaani kohta lisatakse (märtsis- aprillis avatavale) kodulehele www.korvikunnid.ee, mis on loodud ja arendatakse ühingu vahenditest.
-Tehnikaspordipäeval on kohapeal esitamiseks valmistatud heliklipp toetajate nimedega.
-Kogu päev on jäädvusatud fotiograafi poolt ning on jäädvustatud DVD-plaadile.
 

 
Tulemused

Sündmus läks igati korda, hoolimata vihmasest ilmast.
Projekti tulemusena on:
• Alustatud on Ida- Harju tehnikaspordipäeva, selle raames on taaselustatud Ida- Harju Lahtised Meistrivõistlused korraldamise traditsiooni
• Korraldatud on motohommik lastele: praktiline sõidutreening 16-le lapsele ning teooriatund ning infotund vanematele
• Leitud on uusi talente nii noori kui külgvankrite masinaklassis
• Läbi on viidud 15-ne lipukohtuniku ohutusalane standardkoolitus, mille tulemusena suureneb kompetentsete rajakohtunike arv
• Mototehnikanäitus korraldatud ja jäädvustatud
• Ida- Harju tehnikaspordipäevast on koostatud tutvustav pildikogumik
 

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
26.06.2012  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
26.06.2014  
Abikõlblik maksumus
€ 3806.00  
Määratud toetus
€ 3235.00