Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Erivajadustega lastega perede suvekool

Projekti number
430011373458  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärgiks on perede parem toimetulek igapäevaeluga. 

Alaeesmärgid: 

1. Head ja lähedased suhted puuetega lastega perekondade vahel, omavaheline suhtlemine, kogemuste vahetamine tagab parema toimetuleku. 

2. Puudega lapse tavakeskkonnast välja viimine, aktiivne puhkus koos arendavate tegevustega vähendab stressi ja parandab toimetulekut. 

3. Lastevanemate motivatsiooni suurendamine läbi koolitamise, toetamise ja informeerimise aitab kaasa paremaks toimetulekuks igapäevaeluga. 

4. On toimunud integreerumine tavanoorte ja puuetega noorte vahel – tavanoored oskavad teistmoodi omavanuseid noori märgata ja aidata .

5. Projektis osalenud noorte silmaring on uute omandatud teadmiste ja meeldejäävate kogemuste läbi rikastunud. 

6. Kaasa tegevuste juhendamisse vabatahtlikke noori ja Lastekaitse Ühingu liikmeid ja nende lapsi, et nad õpiksid aktsepteerima teistsuguseid inimesi ja nägema nende vajadusi, milles me saaksime neid aidata.

 
Märksõnad
 
Tegevused

1. Majutus- Salmistu Suurekivi Hosteli kompleks 5 päeva (4 ööd)

2. Toitlustus-Arvestusega 5 päeva x 35 inimest

3. Transport-Suvekoolis osalejate transportimine arvestusega Kose –

Salmistu ja Salmistu – Kose

4. Koolitused- aroomiteraapia, kunstiteraapia, rahustav massaaz ja vestlusring

5. Õpitoad- kaunistatakse T-särk batika-tehnikas, märgviltimine, nõelviltimine, rinnamärgi valmistamine, laastumaal, savist voolimine, origami, looduslikest materjalidest meisterdamine.

6. Õppemängus, sportmängud, pildistamine, orjenteerumismatk.

 
Tulemused

Erivajadustega noored ja nende pered on saanud aktiivselt tegutseda mitu toredat päeva, tundnud nii teiste perede kui ka juhendajate toetust ning läbi selle on paranenud toimetulek igapäevaeluga. 

Erivajadustega noored tulevad hea meelega tavanoorte üritustele ning löövad vastavalt võimalustele kaasa ühistegevustes. 

Tavanoored on kogenud, et erivajadustega noort ei pea kartma, pigem aitama ja julgustama. 

Vanemad on teadlikumad kõigist riiklikest ja kohaliku omavalitsuse poolt pakutavatest võimalustest puuetega lastele ja nende peredele. 

Lastele korraldasid mänge ja  võistlusi ning viisid läbi töötubasid vabatahtlikud noored, kes soovisid kinkida lastele, kes seda kõige rohkem vajavad, endast väikese positiivse osakese.

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
20.06.2011  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
19.10.2013  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 4966.00  
Määratud toetus
€ 4221.00