Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Põllumajandustraktorile lisaseadmete soetamine tegevuse mitmekesistamiseks ning efektiivsemaks muutmiseks

Projekti number
410013370275  
Kirjeldus

Projekti eesmärk: 

Mahepõllumajanduse valdkonnas (lihaveise kasvatus) tegutseva ettevõtte põllumajandustraktorile lisaseadmete soetamine ja teenuste arendamine, et suurendada konkurentsivõimet ja ekspordipotentsiaali, muuta ettevõtte töö efektiivsemaks, pakkuda mitmekesiseid teenuseid teistele ettevõtjatele ja kohalikule omavalitsusele, olla heaks tööandjaks oma piirkonna inimestele ning olla tunnustatud nii Eestis kui teistes riikides kui usaldusväärne ja kvaliteetset toodangut pakkuv ettevõtja.

 
Märksõnad
 
Tegevused

Tegevus 1

Soetatakse esilaadur olemasolevale  põllumajandustraktorile.  Esilaaduri tehnilised tingimused: tõstekõrgus 3,75m; tõstejõud maapinnalt 2300 kg; tõstejõud maksimaalsel kõrgusel 1900 kg; komplekssus: paralleelmehhanism, õõtsumisleevendi, kinnitusraamid traktorile, hüdraulika komplekt, juhtimine ühe kangiga, jagaja, laaduri hüdro lisaväljavõte, seismistoed, tõukamistoed, hüdrauliline tööorgani lukustus.

Tegevus 2

Soetatakse universaalkopp esilaadurile. Universaalkopa tehnilised tingimused: laius 2,1 m, mahutavus 585 liitrit, hambad.

Tegevus 3

Soetatakse kaheharuline pallipiik esilaadurile. Pallipiigi tehnilised tingimused: laius 140 cm, piikide pikkus 125 cm.

 
Tulemused

Soetati mahepõllumajandusega tegeleva ettevõtte olemasolevale põllumajandustraktorile:  esilaadur,  universaalkopp,kaheharuline pallipiik.

Soetuse tulemusena muutub ettevõtte tegevus efektiivsemaks (võimalus suurendada töömahtusid, vähendada aja- ja kütusekulu, suurendada sissetulekuid), pakutakse mitmekesisemat teenuste valikut teistele ettevõtetele ja omavalitsusele (põldudelt kivide koristus, heina- ja silopallide tõstmine ja ladustamine, komposti tegemine ja müük, talvel lumekoristus jms) ning suurendatakse tööhõivet piirkonnas (lisandub 1 täistööajaga palgaline töötaja 2014.aastal ning 2.palgaline täistööajaga töötaja 2015.aastal, lisaks suvehooajaks palgaline täiendav tööjõud).

 
Kasu saanud ala
Raasiku vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
22.11.2013  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 12560.00  
Määratud toetus
€ 5024.00