Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Männiaru Puhkemajade küttesüsteemi uuendamine

Projekti number
430014376960  
Kirjeldus

Projekti üldine eesmärk: on suurenenud konkurentsivõime, Männiaru Puhkemajade aastaringne atraktiivne turismisihtkoht nii sise- kui välisturistidele, pakkudes mitmekülgseid turismitooteid ja -teenuseid, mis aitavad tagada ettevõtte tasakaalustatud ja jätkusuutliku arengu. Investeeringu vajadus tekkis just talvistest suurtest küttekuludest ning kütmisele kuluvast tohutust ajast, samuti looduskeskkonna säästlikumaks muutmise soovist ja külastajate järjest kasvav nõue kvaliteedi vastu.

Projekti otsesed eesmärgid: 

• Olla innovaatiline turismiteenuste pakkuja, mille küttesüsteem on energia- ja keskkonnasäästlik. 

• Männiaru Puhkemajade kvalitatiivse tasandi tõstmine läbi mitmekesiste vaba aja veetmise võimaluste ja pakkuda ka kaasaegset ja kvaliteetset majutusteenust. 

• Olemasolevate töökohtade säilitamine ning uute töökohtade loomine, mis on hädavajalik kohalikele elanikele.

 
Märksõnad
maaturism  
Tegevused

Käesoleva projekti raames soovitakse rekonstrueerida Männiaru Puhkemaja peamaja ja saunamaja. Projekti  tegevuseks on vana küttesüsteemi väljavahetamine keskkonda- ja loodustsäästva küttesüsteemi vastu. 

Projekti käigus soetatakse ja paigaldatakse ettevõttele: 

1. Maasoojuspump 

2. Soojuspumba tarvikud 

3. Soojavee boiler 

4. Pinnasekollektor 

Projekti tegevused on järgmised: 

Tegevus 1. Seadmete paigaldamine 

Tegevus 2. Kollektori paigaldamine

 
Tulemused

Projekti teostamise tulemusena saavad Männiaru Puhkemajad pakkuda turistidele mugavat ja kaasaegset majutust keskkonnasäästliku küttesüsteemiga, mis on olulisel kohal, et pikendada nii sise- kui välisturistide viibimise kestvust Männiaru Puhkekeskuses ja Kose vallas. 

Projektiga uuendati juba 9 aastat edukalt tegutsenud ettevõtte puhkemajade küttesüsteemi, mis omakorda parandab suurel määral töötajate töötingimusi ja loob eeldused uute töökohtade tekkeks. Keskkonnasäästliku energia kasutusele võtmine vähendab ettevõtte kulusid ja saastab vähem keskkonda. Antud investeering aitab tõstab ka ettevõtte konkurentsivõimet ja elujõulisust. Plaani elluviimise üheks tulemuseks on soodsa asukohaga majutusettevõtte elujõulisuse tagamine Kose vallas.

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
21.05.2014  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Ramofei  
Abikõlblik maksumus
€ 9970.00  
Määratud toetus
€ 5982.00