Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Villast lõngani. Miks, kuidas ja milleks?

Projekti number
430014376908  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärk on tutvustada lammaste pidamise viise ning lammastest saadava toodangu (vill, nahk, liha jne) kasutamise võimalusi. Projektis osalejad oskavad hinnata ja väärtustada lambavillast tooteid. Näevad ja tunnevad erinevaid lambatõugusid ja villatüüpe. Nad on teadlikud toimuvatest protsessidest villa töötlemisel lõpptoodangu saamiseks traditsioonilisi käsitöövõtteid kasutades.

 
Märksõnad
 
Tegevused

1. Soetatakse kergelt paigaldatav ja tugeva konstruktsiooniga  telk, mõõtudega 4x6m, et mahutada kuni üks klassikomplekt lapsi. Lisaks 6 koplekti välimööblit (välisüritustel kasutatav nn õllemööbel, kus üks komplekt koosneb kokkupandavast lauast ja kahest pingist).

2.messidel ja laatadel osalemiseks soetatakse trlk mõõtudega 3x3m (enamlevinud müügokoha mõõdule vastavalt) ning kokkupandav laud ja toolid.

3. Õpitubade läbiviimine

 
Tulemused

Projekti tulemusel  on kasvanud piirkonna elanikkonna teadlikkus maaelu väärtustest, traditsioonilisekarjakasvatuse, käsitöö ja toodangu valmimisest. Õpitoas osalenud lapsed, noored ja täiskasvanud teavad kuidas valmib villast toode ja kui palju selleks vaeva nähakse.

Täpsemalt: 

• on näinud erinevaid lambatõuge; 

• saanud katsuda einevaid villatüüpe ja omandnud teadmise erinevate villatüüpide olemasolulst ning nende kasutamise võimalustest; 

• on ise saanud kogu protsessi villast valmistooteni kaasa teha; 

Õpitoas osalenu saab aru, et villane toode ei ole ainult kare ja ebamugav riietusese. Vaid võib ka olla pehme, siidine ja mugav. Sellega tõstetakse inimese teadlikkust kohaliku naturaalse toote eelistamiseks.

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
04.04.2014  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 3526.00  
Määratud toetus
€ 2997.00