Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Kohalikku toorainet väärtustava toidu tootmiseks seadmete soetamine

Projekti number
619216371163  
MAK meede
 
Kirjeldus

Taotleja poolt koostatud projekti lühikokkuvõte:

Piirkonnas ei ole piisavalt kohalikku toorainet väärtustavaid toidutootjaid, kuid viimaste aastate eduka teavitustöö tulemusel on inimeste teadlikkus, mida süüa oluliselt kasvanud. Peamiselt tegelevad puhta ja kohaliku toidu tootmisega väiketootjad, kes turustavad oma kaupasid erinevatel laatadel või üksikutes väikekioskites. Nende kogused ja kättesaadavus ei kata kindlasti nii kohalike inimeste kui piirkonda külastavate sise- ja välisturistide vajadusi, mis omakorda pärsib piirkonna konkurentsivõimet.

Klimaatiliselt on Eestis võimalik põllusaaki saada maksimaalselt 4 kuud aastas. Sellest tulenevalt on ülimalt oluline, et tagatud oleks suvise saagi töötlemine selliselt, et mitmekesist kohalikku toitu oleks võimalik pakkuda ka terve külma perioodi jooksul. Projekti elluviimisel on Cuce-Camp OÜ keskköök varustatud seadmetega, mille abil on võimalik aastaringselt kohalikku toitu pakkuda nii ettevõtte hallatavas Kuke Turismitalus sise-ja välisturistidele, kohalikes toidupoodides kui ka ettevõtte cateringi kaubamärgi Põhjala Cateringi poolt pakutavatel üritustel nii Eestis kui Lõuna-Soomes. Riskide hajutamine erinevatele sihtgruppidele turustamisel tagab ettevõttele jätkusuutlikkuse ja aastaringse töö 8-10 kohalikule inimesele.

 
Märksõnad
 
Tegevused

Erinevate köögiseadmete soetamine

 
Tulemused

Soetatud ja kasutusele võetud on erinevad köögiseadmed: kombiahi (elektriline), kombiahi (gaasiga), plaatgrill, gaasipliit, juurvilja lõikur, dehüdraator, köögikaal, vaakumpakendamise masin, külmkanber, sügavkülmik, kiirjahutuskapp, külmkamber kaubikusse.  

Turismi areng - ettevõttel on võimekus toitlustada suuri gruppe ja pakkuda neile kohalikku Eesti toitu. Suure eelisena on olemas nüüd erinevad seadmed, et töödelda tooraine nii, et seda on võimalik säilitada ka pikaajaliselt ja serveerida külmal perioodil.Koostöö ja kohaliku ressursi kasutamine - ettevõte on täielikult kaardistanud kohalikud tootjad ning tellib neilt iganädalaselt oma toorainet mahus ca 5000.-eurot kuus.Cuce-Camp OÜ on võimeline nüüd vastavalt toiduseadusele tarnima oma toodangut sobivatel tingimustel. See tähendab, et olemas on võimekus väga suurteks cateringiüritusteks ja omatoodete nõuetekohane kohaleviimise võimalus jaemüüki. Lisaks on dehüdraatori soetamisega võimalik lisada tootevalikusse erinevaid kuivatatud ja vinnutatud tooteid.
 

 

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
05.02.2017  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
04.09.2018  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 40912.50  
Määratud toetus
€ 20047.12