Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Kodukohvikute päeva traditsiooni juurutamine Kose vallas - ÜHISPROJEKT

Projekti number
619217372137  
MAK meede
 
Kirjeldus

Taotleja koostatud lühikokkuvõte:

Projektiga „Kodukohvikute päeva traditsiooni juurutamine Kose vallas” korraldame igal aastal erinevates Kose valla piirkondades omanäolise kodukohvikute päeva. Väga tähtis on põhimõte, et päeva korraldaks rotatsiooni korras nii endise Kõue valla kui ka Kose valla vabaühendused kordamööda ning et korraldamise tagajärjel hakkaks moodustuma aina tihedam koostöövõrgustik nii vabaühenduste, vallavalitsuse, valla elanike ja ka kohalike ettevõtete vahel. 2016. aastal alustas traditsiooni Oru Külaarendamise Selts ning 2017. aastaks võttis korraldamise üle juba MTÜ Siin Me Oleme ja MTÜ Loodusmaa.

Kose vald on kohalike omavalitsuste ühinemise tagajärjel Harjumaal pindalalt suuruselt teine vald (aastast 2013). Ühinenud Kose vald püüab hoogsalt erinevate tegevuste kaudu kahe endise valla elanikke lähendada, et kaoks mentaalne piir Kõue ja Kose valla vahel. Kuna 2016. aastal toimunud esimene Kose valla kodukohvikute päev (Oru piirkonnas) ning ettevõtmine osutus väga populaarseks, annab see tunnistust, et traditsioon võiks kestma jääda ja areneda vallaüleseks suursündmuseks, mis on ühtlasi vajalik turismiatraktsioon Harjumaal. Projekti trumbiks saab valla erinevate kantide kohalike elanike entusiasm ja usk oma kodupiirkonna unikaalsusesse – Kose vald on nii ajalooliselt, looduslikult ja kultuuriliselt väga huvipakkuv piirkond nii välis- kui ka sisekliendile.

Kokkuvõtvalt – korraldame Kose valla kodukohvikute päeva ning teeme sellest traditsiooni, et ühendada Kose valla inimesi, tutvustada oma valla uusi ja eriilmelisi paiku nii kohalikele kui ka potentsiaalsetele väliskülalistele.

 
Märksõnad
 
Tegevused

Tegemist on ühisprojektiga.
Projekti koostööpartnerid: 

  • MTÜ Loodusmaa
  • Kose Vallavalitsus

Projekti kestus: mai 2017- mai 2019

Projektiga korraldatakse ja viiakse läbi: 

  • Koolituspäevad kodukoha identiteedi tugevdamiseks
  • Kodukohvikute päevad  2017, 2018 (sh kontserdid, fotograaf, tunnustamine, transpordi korraldamine jm)

 

 
Tulemused

Projekt on hetkel teostamisel

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
14.06.2017  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
07.12.2017  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 10256.97  
Määratud toetus
€ 8103.00