Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Tuhala koguduse kinnistute hooldus

Projekti number
619217372899  
MAK meede
 
Kirjeldus

Taotleja poolt koostatud projekti lühikokkuvõte:

Kogudusel on vaja niita muru Tuhala kiriku juures ca 2500 m2 ja Oru mõisa hoone ümber ja seda ümbritsevas pargis ca 5000 m2. Kogudusele kuuluva Kiriku kinnistu suurus on 3100 m2. Oru mõisa kinnistu suuruseks on 30190 m2, millest kogudusele kuulub  mõtteline osa 32,6%. Seni on niitmise küsimus saanud lahendatud ühe koguduse väga tubli ja auväärse(86 aastat vana) liikme Heldur Uusmaa kohusetundliku tööna tema isikliku juba 10 aastat vana  raideriga. Talvise lumelükkamise oleme teinud käsitsi ja suurema lume korral olema saanud abi ühe  kohaliku talumehe traktori lumesahast. Tubli koguduse liikme tervis läheb tasapisi kehvemaks ja traktori leidmine lumelükkamiseks on tülikas ja kulukas.

Kogudusele raideri soetamine tagaks muruniitmise ja talvise lumekoristamise  mure lahendamise pikkadeks aastateks. Spetsialistide arvates peaks raideri tööiga olema kuni 15-20 aastat.

 Ka võimaldaks neljaratta veoga raider hoida meil korras palju suurema ja kohati veidi pehmema pinnasega pargiosa, kaldega tiigi kaldad, vedada järelhaagises käruga ära kokkuriisutud  lehed ning tagab talvel lumepuhuriga lumekoristuse.

 
Märksõnad
 
Tegevused

Lisaseadmetega (lumepuhur, järelkäru) Raideri ostmine.

 
Tulemused

Raideri olemasolu tagab pikkadeks aastateks koguduse kinnistute murude korrashoiu, hea väljanägemise ja atraktiivsuse nii oma kogukonna
inimestele kui turistidele.
Raider on kasutamiseks multifunktsionaalne ja võimaldab peale muruniitmise ka lehtede äravedamise ning talvisel ajal kiriku ja mõisahoone eest ja parkimisplatsilt ka lumekoristuse.

 
Kasu saanud ala
Kose vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
31.08.2017  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.08.2019  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 6312.00  
Määratud toetus
€ 5040.00