Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Röntgen Aegviidu Loomakliinikusse

Projekti number
19201900495  
MAK meede
 
Kirjeldus

Projekti eesmärk: Projekti tulemusel saab kliinik olulise diagnostilise vahendi. Sellega paraneb kohapealse abi kvaliteet, vähendatakse loomade kannatusi ning säästetakse omanike aega lisauuringute tegemisega teistes kliinikutes.

Projekti lühikokkuvõte: 

Lemmiklooma mõiste ja loomade roll inimese elus on muutunud üha olulisemaks. Koduvalvurist koerast või hiirekuningast kassist on saanud tänapäeval pere liige, kelle tervis ja heaolu on samavõrra tähtsad teiste pereliikmete omaga. Korralike diagnostilise vahenditeta, mille esimesse nimistusse kuulub ka röntgen, ei ole võimalik pakkuda nii loomaomanikule kui arstile rahuldustpakkuvat teenust. Nii võõrkehade, maokeeru, võimalike luumurdude kui kasvajadiagnooside kinnituseks tuleb patsiente saata järgmisesse kohta, mis võib olla kaugel, suletud või vahel ka patsiendi jaoks liiga hilja. Kuna tegemist on portatiivse ehk kaasavõetava aparaadiga saab osutada abi ka neile patsientidele, kes pole mingil põhjusel transporditavad kliinikusse. 

Röntgeni kasutamine on tänapäeva kliinikus tavaline ja sage diagnoosimise viis ning röntgenaparaati omamata puudub kliinikul reaalne arengupotentsiaal.

 

 
Märksõnad
 
Tegevused

Röntgenaparaadi soetamine

 
Tulemused

Projekt on elluviimisel.

 
Kasu saanud ala
Anija vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
27.08.2019  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
27.08.2021  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 30240.00  
Määratud toetus
€ 18144.00