Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Ehtne eesti laager

Projekti number
430012374355  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärk oli piirkonna noortele aktiivsete ja arendavate tegevuste pakkumine. Pärandkultuuri säilitamine ja edasiviimine.

 
Märksõnad
 
Tegevused

lastelaagri läbiviimine 1 nädala jooksul turismitalus märksõnaga Ehtne Eesti Laager - tegevused, toidud, õhkkond vanaaegses Eesti õhkkonnas tutvustades lastele eestlaste käsitööd, kultuuri ja traditsioonilisi vanaaegseid eestipäraseid toite.

 
Tulemused

30 noort said teadmisi Eesti pärand- ja rahvuskultuurist. Osalesid käelise tegevuse õpitubades (lauamängude valmistamine, tekstiilivärvide nööpida ja uksenuppude valmistamine) noored said teadmisi ja praktilisi oskusi. Said õpetust vanaaegsetest ja traditsioonilistest Eesti toitudest ja lihtsamaid õppisid ise valmistama. Pärast laagrit on jätkunud Anija valla laste laager küll päevalaagrina mida viivad läbi noortejuhid igal suvel ning seal on edasi viidud töötubadest saadud oskusi ja kogemusi. Päevalaager toimus 2013 ja jätkub ilmselt ka hiljem. Päevalaagris on teatud päevad Eesti kultuuri ja traditsioonide tutvustamiseks, kus tehakse Eestiga seonduvaid tegevusi.

 
Kasu saanud ala
Anija vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
27.03.2012  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
27.03.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 4372.00  
Määratud toetus
€ 3716.00