Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Restaureerimise õpitoad Anija mõisas

Projekti number
430013376658  
Meede
Kirjeldus

Projekti eesmärgiks oli kogukonna tugevdamine ning kohaliku kultuuri- ja ajaloopärandi väärtustamine.
Kohaliku kogukonna liikmed saavad teadmisi mõisa ajaloo, kultuuriväärtuste ja säilitamist vajavate objektide/detailide kohta, teadmisi ja oskusi renoveerimise võtetest, töövahenditest ning praktilise renoveerimistöö kogemusi. Projekti elluviimine aitab teadvustada Anija mõisa kui piirkonna keskpunkti miljööväärtuse olulisust.
Renoveeritakse Anija mõisa peahoone salongi ja veranda vaheline topeltuks.
 

 
Märksõnad
 
Tegevused

Renoveerimise õpitoad (12 korral), mille raames restaureeriti mõisa peahoone salongi ja veranda vahelise topeltuks. Õpitubasid viis läbi tunnustatud restauraator Mati Taal, kes omab vastavat tegevusluba. Õpitubades said huvilised praktilisi teadmisi renoveerimisest ning osalesid praktilistel renoveerimistöödel. Toimus restaureeritud ukse pidulik avamine.


 

 
Tulemused

Projekti elluviimise tulemusena pakkusime kohalikele inimestele võimalust osa võtta ühistegevusest, milleks olid restaureerimise õpitoad Anija mõisas. Tekkis grupp huvilisi, kes võtsid osa loengust ja õpitubadest. Kaasatud olid ka õpilased Talllinna Ehituskooli restaureerimise erialalt ning neil oli võimalus praktiseerida ja jagada õpitut ka teistega.
Täitsime eesmärgi - kaasasime tegevusse piirkonna eri vanusegruppide esindajaid: koolinoored, huvilised koha pealt ja ka mõisaomanik naabervallast.

Kaheteistkümnest õpitoast (oktoober 2013 kuni mai 2014 ) võttis kokku osa 18 inimest ning üheskoos sai lisaks teadmiste omandamisele viidud lõpuni Anija mõisa peahoone veranda ukse restaureerimine.
 

 
Kasu saanud ala
Anija vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
16.10.2013  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 3238.00  
Määratud toetus
€ 2752.00