Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Seadmete soetamine liuvälja hooldamiseks

Projekti number
430013376648  
Meede
Kirjeldus

Projekti üldeesmärk:

Ida-Harju Koostöökoja tegevuspiirkonna elanikele (Aruküla piirkonnas) on tagatud kõigile kättesaadavad tervisliku talvise vaba aja sisustamise võimalused. Piirkonna elukeskkonna atraktiivsus on paranenud..

Projekti otsesed eesmärgid:

Talispordi harrastamise ja vaba aja veetmise võimalused Aruküla piirkonnas on paranenud. Senisest rohkem kohalikke inimesi Aruküla piirkonnas tegeleb talvel uisutamise ja hokimänguga. Suurenenud on MTÜ Aruküla Pallimängude Klubi võimekus pakkuda kohalikele talviseid vaba aja tegevusi. 

Projekti vajalikkus:

Alates 2010. aastast on Aruküla Pallimängude Klubi rajanud talvisel perioodil Aruküla Põhikooli staadionile liuvälja, mis on avatud kõigile ümbruskonna elanikele. Liuväli rajati Aruküla Pallimängude Klubi poolt vabatahtlikult ja talgutööde käigus. Platsi valgustusega aitas osaliselt Raasiku Vallavalitsus. Mõne aastaga on liuväli kujunenud ülimalt populaarseks kõigi kasutajate hulgas. Liuvälja loomine on aidanud kaasa hokimängu populariseerimisele piirkonnas (loodud on ka kohalik hokiklubi) ning aidanud läbi viia ka hokivõistlusi rahvaliiga tasemel kogu Eesti jaoks. Samuti on liuväli väärtuslikuks ressursiks kehalise kasvatuse õpetajatele, kes on liuväljal läbi viinud talviseid kehalise kasvatuse tunde.

Liuväli on rajatud Aruküla Pallimängude Klubi omavahenditest, hooldamisel on toetanud Raasiku Vallavalitsus oma eelarvelistest vahenditest.

Väljaku hooldus moodustab suurema kulu selle töökorrashoiust. Osa seadmeid suurema lume eemaletõrjumiseks on klubi omavahenditest soetatud ja /või kasutatud laenatud seadmeid. Samas on seoses liuvälja suure kasutatavuse ja populaarsusega vajalikud ka jääpühkimismasin ja lumepuhur, mis aitavad väljakut talvel hooldada igapäevaselt ning on vajalikud lume ning jääpuru eemaldamiseks.
Klubi omvahenditest ei ole võimalik sellist investeeringut teha, samas on investeeringu tegemine hädavajalik piirkonna talispordihuviliste vajadustele vastava uisutamiselamuse pakkumiseks.

Aruküla Pallimängude Klubi ei küsi külastajatelt liuvälja kasutamise eest tasu. Aruküla Pallimängude Klubi mehed on seni talvel ka vabatahlikult korraldanud lastele uisutreeninguid. 

 
Märksõnad
 
Tegevused

1. Jääpühkimismasina (universaalpuhastusmasina) soetamine koos lumefreesi sahaga.

2. Lumepuhuri soetamine;

 
Tulemused

Projekti tulemusel on:

  • -  soetatud jääpuhastusmasin ja lumepuhur koos lumefreesi sahaga Aruküla Pallimängude Klubile;

  • -  paranenud on sportimise ja vaba aja veetmise võimalused Raasiku vallas (Aruküla piirkonnas);

  • -  suurenenud on talispordi harrastajate arv (uisutamine, jäähoki) keskmiselt 20% võrra. Jääplatsi mugavam ja kiirem hooldamine võimaldab vähendada platsi puhastamise aega, mis omakorda võimaldab rohkematel inimestel liuvälja kasutada. 

 
Kasu saanud ala
Raasiku vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
16.10.2013  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 2835.37  
Määratud toetus
€ 2409.00