Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Suusaraja traktor korda

Projekti number
430011374002  
Kirjeldus

Projekti eesmärgiks on tagada Kõrvemaa ühendatud terviseradade aastaringne heal tasemel ettevalmistus ja hooldus. Talvel kvaliteetsed suusarajad on olulised piirkonna kvaliteetse vaba aja veetmise võimaluste tagamiseks.

Ühtlasi on kvaliteetsed ja hooldatud suusarajad Kõrvemaa (ja Aegviidu) nö kaubamärgiks, mis toovad piirkonda palju külastajaid ja spordihuvilisi. Suusa- ja terviseradade kasutus on kõigile tasuta, seega tulu radade hooldamise pealt ei teenita. Samas soovivad kõik külastajad kasutada kvaliteetseid ja hooldatud radasid. Selle tagamiseks on vajalikud investeeringud, mis mittetulundusühingule iseseisvalt üle jõu käivad.

 
Märksõnad
 
Tegevused

Suusaraja traktori täielik korrastamine-remont nii freesiseadmele kui ka uute lintide paigaldamine, seadmine traktorile.

Uued talvelindid koos paigaldusega;
Uued veorattad (tähikud) 2tk koos paigaldusega;
Uus freesirull koos paigaldusega;
Uus triibutusling-siluja;
Erinevad keevitustööd ja erinevad seadmete ning hüdrovoolikute vahetused: freesiseadme kere aluspõhja vahetus (väändunud keskelt üles), jäljehöövlite terade vahetus, kogu freesiseadme hüdrovoolikute vahetus, osaliselt tõstesilindrite vahetus;

Transport edasi-tagasi Aegviidu - Keitele (Soome).

 
Tulemused

Kui toetust ei oleks olnud, siis ei oleks saanud praegu radu lihtsalt hooldada. Tänu LEADER toetusele on üldse võimalik radasid hooldada. Projekt aitas kaasa jätkusuutlikkusele, vastasel juhul oleks MTÜ tegevuse lõpetanud. Hea on ka see, et saab edasi kasutada vana traktorid, milles ei ole nii palju elektroonikat ja lihtsam remont on ka endale jõukohane.

Projekti elluviimine aitas Ida-Harju Koostöökoja strateegia ja meetme eesmärkide saavutamisele kaasa järgmiselt:
Läbi remonditud suusaraja traktori olemasolu piirkonnas on kaasa aidatud:

- Kõrvemaa elukvaliteedi ja atraktiivsuse tõstmisele ning mitmekesiste tegevusvõimaluste loomisele, mis aitab kaasa inimeste väärtushinnangute paranemisele ja oma kodukandi väärtustamisele. Korras rajatraktoriga on võimalik kvaliteetselt hooldada piirkonna tervise- ja suusaradasid, mis pakub piirkonna inimestele senisest paremat võimalust tervisespordiks ning vaba aja tegevusteks. Läbi mitmekülgsete tegevusvõimaluste olemasolu on kaasa aidatud ka sellele, et piirkonna inimesed väärtustavad oma kodukanti.
- Tervislik ja kultuuriline vaba aja sisustamine – läbi hooldatud tervise- ja suusaradade on tagatud Kõrvemaa piirkonnas inimeste tervislik vaba aja sisustamise võimalus.
- Puhas ja atraktiivne elukeskkond

 
Kasu saanud ala
Aegviidu vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
20.10.2011  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
19.10.2013  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 29520.00  
Määratud toetus
€ 25092.00