Hüppa otse lehekülje sisu juurde

Mesindusseadmete soetamine Põdrasepa talusse

Projekti number
410015370322  
Kirjeldus

Projekti üldine eesmärk on olla edukas, jätkusuutlik ja konkurentsivõimeline mesindusettevõte.
Projekti otsene eesmärk on tugevnenud mesindustalu, paranenud mee tootmise tingimused ning vähemalt ühe töökoha säilimine.
Läbi eesmärkide saavutamise laieneb maalähedane eluviis, paraneb ümbruskonnas looduslike- ja kultuurtaimede koosluse tasakaal. Piirkonna elanikel suureneb võimalus tarbida kohalikku mett ja mesindussaadusi.

 
Märksõnad
 
Tegevused

LEADER toetusega elluviidavad tegevused:
Põdrasepa talusse järgmiste seadmete soetamine:

150 söödanõud mesilaste toitmiseks;
1 rootor kärje lahtikaanetaja.
 

 
Tulemused

Käesolev projekti raames soetati 150 söödanõud mesilastele ning rootor kärje lahtikaanetaja mesinik Toomas Tambur FIE Põdrasepa talusse.

Projekti elluviimine aitas kaasa mesinduse arendamisele ning töökohtade säilitamisele. Samuti aitas projekt kaasa maalähedase ja loodussõbraliku elulaadi säilitamisele. Tänu projekti elluviimisele jätkub mesilaste pidamine Soodla külas. Mesilasperedel on oluline roll aia- ja põllutaimede ning erinevate taimeliikude tolmeldamisel, aidates kaasa looduslike koosluste tasakaalu säilimisele. Mesinduse toetamisega ning mesitarude säilitamise läbi piirkonnas suureneb piirkonnas erinevate taimede saagikus. Samuti on tänu kohaliku meetootmise säilimisele kohalikel elanikel võimalik tarbida tervislikku ning kohalikku mett. 

 
Kasu saanud ala
Anija vald  
PRIA toetusotsuse kuupäev
27.02.2014  
Kuludokumentide esitamise tähtaeg
31.12.2014  
Organisatsioon
Abikõlblik maksumus
€ 3088.00  
Määratud toetus
€ 1544.00